W ostatnim czasie kopanie kryptowalut w chmurze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto bliżej mu się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych inwestorów, którzy chcą dowiedzieć się, czy kopanie w chmurze jest rzeczywiście opłacalne.
O czym należy pamiętać?
W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że kopanie w chmurze jest najbardziej opłacalne dla samych właścicieli chmury. Zewnętrzni inwestorzy mają bardzo niewielkie szanse na realny zarobek, dlatego też lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w postaci bezpośredniego zakupu kryptowalut na giełdzie.
Cloud Mining – od a do z
Cloud Mining najprościej rzecz mówiąc to wydobywanie kryptowalut bez użycia koparki (karty graficznej/procesora). Z praktycznego punktu widzenia kopanie w chmurze polega po prostu na wynajmowaniu mocy koparek. W Internecie bez żadnego większego problemu możemy znaleźć masę stron, które oferują Cloud Mining. Warto wspomnieć jednak o tym, że w dużym stopniu nasze realne zyski z wirtualnych koparek uzależnione są od kursu kryptowalut, które kopiemy. Jeżeli kopiemy Bitcoina i jego kurs pójdzie ostro w górę to na kopaniu w chmurze można zarobić. Pamiętać należy również i o tym, aby zawsze w 100% upewnić się, czy wynajmujemy koparkę od uczciwego dostawcy. Niestety w sieci jest sporo oszustów, dlatego też każdy ruch inwestycyjny musi być dokładnie przemyślany.
Największe wady i zalety kopania w chmurze
Największą zaletą kopania w chmurze jest oczywiście to, że nie musimy znać obsługi sprzętu i co najważniejsze nie musimy martwić się również o to, że coś się zepsuje. Inwestując w Cloud Mining nie płacimy za prąd i w każdym momencie możemy błyskawicznie zwiększyć moc wydobycia. Największą wadą jest z kolei ryzyko, że „firma miningowa” po prostu zniknie. W niektórych sytuacjach wydobycie może być niższe niż zakładane, na przykład ze względu na stale rosnącą trudność wydobycia, która z tygodnia na tydzień potrafi pomniejszyć dochodowość przedsięwzięcia. Kolejną wadą jest często wymagany obowiązek zawierania kontraktów na określony czas (np. okres roku), co w towarzystwie rosnącej trudności wydobycia nie jest dobrym pomysłem (może się okazac, że przez pierwsze kilka miesięcy kontrakt przyniesie dodatni zwrot z inwestycji, jednak kolejne miesiące będą już stratne). Ponadto warto wspomnieć, że zawierając umowy z nieznanymi firmami możemy nie otrzymać wypłaty na czas lub w ogóle!
Kopanie w chmurze jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ praktycznie od razu możemy rozpocząć wydobycie. W każdej chwili możemy dokupić tyle mocy ile aktualnie potrzebujemy. Aby dokupić moc do domowego sprzętu, trzeba liczyć się z inwestycją w kolejną kartę graficzną. Cloud Mining może być dobrym rozwiązaniem przed wszystkim dla tych osób, które nie mają wolnego miejsca w domu, a chcą mimo to zainwestować w kopanie krytpowalut. Pamiętać należy zawsze o tym, aby korzystać z usług rzetelnych dostawców, których niestety wcale nie jest tak łatwo znaleźć.
Jakie jest Twoje zdanie na temat kopania w chmurze? – Czekamy na opinie!
Bardzo dobry artykuł odnośnie cloud miningu, aczkolwiek można było rozpisać się na ten temat o wiele bardziej. Ja sam siedze na różnych platformach cloud miningowych już od dłuższego czasu i szukam tych odpowiednich i nie „scamerskich”.
po co ktos mialby wynajmowac koparki zamiast sam ich uzyc???