Osoby zainteresowane hard forkiem Ethereum muszą jeszcze trochę poczekać. Hard Fork Ethereum będzie mieć miejsce 27 lutego br. – poziom bloku to 7 280 000. Dowodem na to jest tweet, który opublikował Péter Szilágyi (Team lead Ethereum). Można powiedzieć, że z pewnością wiele osób nie mogło się doczekać informacji na temat hard forka, wszak zmiany w sieci ETH to temat przewijający się od sierpnia 2018 r. Warto także wspomnieć o tym, że do hard forka nie doszło już dwukrotnie. Za pierwszym razem powodem było powstanie błędu konsensusu pomiędzy węzłami, z kolei za drugim razem chodziło o lukę, która mogła mieć przełożenie na utratę środków przez użytkowników.
Hard fork (fork)
Zacznijmy od tego, że hard fork jest tematem, z którym niejednokrotnie można się zetknąć przy kryptowalutach. Ponadto nie wypada nie wspomnieć, że każda kryptowaluta związana jest z technologią blockchain — technologia blockchain jest podstawą każdej kryptowaluty. Tak więc teraz najlepiej skupić się na tym, czym jest ta technologia.
Krótko mówiąc — blockchain jest zdecentralizowanym, rozproszonym zbiorem danych. Zbiór ten podtrzymywany jest dzięki wielu urządzeniom, które są podłączone do siebie i tworzą wspólną sieć.
Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie, czym jest hard fork, hard fork to podział łańcucha bloków (trzeba też pamiętać, że podział łańcucha bloków może być nazywany forkiem). Warto też dodać, że hard fork ma miejsce na kryptowalutach, kiedy spełnione są pewne warunki — dwa bloki są wykopane w zbliżonym czasie i nie sposób określić który łańcuch bloków jest dominującym.