Początek głównej sieci EOS oficjalnie zaznaczył odłam kryptowaluty od Ethereum. Tym samym EOS stał się niezależnie funkcjonującą walutą.
Pomimo że rozłam nastąpił niedawno, cena EOS plasuje się w pierwszej dziesiątce pod względem wartości rynkowej.
Jeśli należysz do grona szczęśliwych posiadaczy EOS, kontynuuj czytanie. W artykule podpowiadamy, który portfel EOS najlepiej sprosta twoim oczekiwaniom.
Zanim przejdziesz do dalszej części poradnika, warto żebyś sprawdził najpierw obecną cenę EOS.
Oferta portfeli kryptowalutowych, w których można przechowywać kilka rodzajów kryptowalut jednocześnie jest bogata.
Nie wszystkie portfele obsługują jednak EOS. Tak samo jak nie wszystkie z nich są łatwe w obsłudze i posiadają odpowiednie zabezpieczenia.
Z poniższego przewodnika dowiesz się, które oprogramowanie zapewnia wszystkie z wymienionych.
Najlepszy portfel EOS: ranking
Szybki Przewodnik: Jak założyć Portfel EOS w 5 min?
- Załóż konto na OKX
- Wciśnij “Depozyt”, aby wybrać formę płatności
- Po zaksięgowaniu wpłaty, kliknij “Podgląd”
- Aby rozpocząć zlecenie, kliknij przycisk “Kup”
- Zaloguj się na swoje konto na urządzeniu
- EOS pojawi się w twoim portfolio
Z myślą o naszych czytelnikach w artykule załączyliśmy sekcję, która porównuje najlepsze dostępne portfele EOS. Jeśli jednak chciałbyś dowiedzieć się szczegółów na temat zakupu EOS, sprawdź podlinkowany przewodnik.
Co to jest Portfel EOS?
EOS to przyjazna użytkownikom, zdecentralizowana platforma blockchain, typu “open-source”. Platforma oferuje przede wszystkim możliwość projektowania zdecentralizowanych aplikacji (dApps), dostępną dla każdego użytkownika.
Programowanie dApps to główny cel platformy EOS. Jednak jej funkcjonalność obejmuje również programowanie zdecentralizowanych przedsiębiorstw, czy opcje nawiązywania kontraktów smart.
Twórcą platformy EOS jest Dan Larimer, programista i wizjoner, który zaprojektował również Steem i Bitshares. Od swojego powstania EOS funkcjonowała, jako wersja Ethereum. Wraz z przedstawieniem głównej sieci, EOS na dobre oddzieliło się od Ethereum.
Od tej pory EOS sukcesywnie rozwija się w celu stworzenia kompletnego systemu operacyjnego dla zdecentralizowanych aplikacji. Stąd na platformie znajdziemy m.in. chmurę online do przechowywania danych, serwer z hostingiem oraz opcję uwierzytelniania.
Każdy posiadacz EOS używa cyfrowego portfela, żeby kontrolować stan swoich środków. Krypto portfele służą do:
- Wysyłania kryptowalut
- Otrzymywania ich
- Handlu
- Wypłaty kryptowalut
Każda EOS i kryptowaluta używa technologii blockchain do przeprowadzania transakcji.
Niestety portfele bitcoin:
- Nie wysyłają EOS na adresy innych kryptowalut
- Nie udostępniają informacji o użytkownikach osobom trzecim
- Nie wypłacają i nie mają dostępu do środków przechowywanych w tradycyjnych bankachPlatforma zaproponowała design, który pozwala na pionowe i poziome skalowanie zdecentralizowanych aplikacji (Dapps). Tak samo jak Ethereum, celem EOS jest wzmocnienie pozycji ekonomii opartej na blockchain.
Jeśli interesują cię inwestycje w kryptowalutę EOS, w pierwszej kolejności powinieneś znaleźć najbardziej odpowiedni portfel EOS. Portfel EOS pozwoli ci w bezpieczny sposób przechowywać, kupować oraz sprzedawać kryptowalutę.
Redakcja Kryptoportalu uznała bezpieczeństwo twoich środków za kwestię priorytetową. Dlatego w artykule znajdziesz plusy i minusy rozwiązań dostępnych na rynku, które uznaliśmy za najbardziej warte uwagi.
Najlepsze Portfele EOS
Jaki Portfel EOS jest Najlepszy dla Inwestorów z Polski?
W naszym przewodniku polecamy giełdę OKX jako najlepszą opcję inwestycyjną. OKX oferuje najwyższy poziom usług od 2002 roku – firma jest faworytem w naszym zestawieniu portfeli EOS online, także dla użytkowników z Polski.
To idealny wybór dla każdego, kto chce kupić taniej i sprzedać drożej. Na OKX możesz również spróbować handlu z dźwignią z wykorzystaniem EOS. Tutaj OKX również okaże się jednym z najlepszych wyborów.
Jednocześnie na OKX bez problemu wymienimy każdą walutę na Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Tether i inne wirtualne monety.
Różnice między Portfelami Giełdowymi, Sprzętowymi i Typu Software
Wszystkie portfele kryptowalutowe mają to samo przeznaczenie. Różnią jednak się ich typy. Zależnie od potrzeb użytkownika, portfele EOS mogą występować w formie portfeli giełdowych, sprzętowych i software. Poniżej przybliżamy plusy i minusy każdego z rozwiązań.
Portfele Giełdowe
Portfele giełdowe to przede wszystkim dobre rozwiązanie dla krypto traderów, którzy przechowują kryptowaluty, tuż po ich zakupie. Portfele giełdowe przechowują twoje EOS online, co wydaje się najmniej bezpiecznym z dostępnych rozwiązań. Niekoniecznie musi tak być. Pomimo, że niektórzy użytkownicy preferują portfele sprzętowe, redakcja Kryptoportalu zaleca trzymanie EOS w tego typu portfelu jedynie tymczasowo. Zawsze warto jednocześnie zainteresować się jednym z pozostałych rozwiązań.
Polecane przez redakcję:
Portfele Sprzętowe
Jeśli bezpieczeństwo to dla ciebie warunek nr 1 przy wyborze portfela, portfel EOS offline okazę się najlepszym rozwiązaniem. Portfele sprzętowe (z ang. Hardware wallets) to przenośne urządzenia, które nie mają połączenia z internetem. Portfele EOS offline są mniej narażone na ataki hakerów. Aby uzyskać dostęp do swoich kryptowalut, musisz podłączyć urządzenie do PC lub smartfona i podać dane do logowania.
Polecane przez redakcję:
Portfele Software
Portfele typu software mają przewagę nad portfelami giełdowymi, gdyż przechowują dane w pamięci PC lub smartfona, zamiast online. Nadal oferują jednak słabsze zabezpieczenia, niż portfele sprzętowe. Dlatego do długotrwałego przechowywania kryptowalut polecamy zakup portfela typu hardware.
Polecane przez redakcję:
- Jaxx
- Coinomi
Do produktów finansowych oferowanych przez OKX należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.
Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.
FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania
- Silne zabezpieczenia np. Identyfikacja 2FA
- Kontrola kluczy prywatnych przez użytkownika
- Sprawna obsługa klienta
- Regulacje światowych agencji (KYL, AML)
Support głównej sieci EOS