Ping An Insurance Group (chińska korporacja ubezpieczeniowa, jedna z największych na świecie) oraz samorząd miejski miasta podjęty decyzję o podpisaniu strategicznej umowy dotyczącej współpracy w zakresie budowy smart city (inteligentnego miasta). Dlaczego, o tym mowa? Projekt ten będzie wspierany przez nowe technologie i wśród tych technologii znajduje się choćby blockchain.
Z czego wynika współpraca?
Można powiedzieć, że rozpoczęcie współpracy związane jest, z tym że cel Ping An Insurance Group to współpraca z zakresu inwestycji finansowych i budowy “Inteligentnego Miasta”. Co więcej, jest to część programu dotycząca strategicznego rozwoju miejskiego na terenie Chin.
Co znajduje się w białej księdze?
Skoro na współpracę składa się wykorzystanie nowych technologii, nie sposób nie nawiązać do pewnej księgi — wiecie, czym jest Biała księga na temat inteligentnych miast? Zacznijmy od tego, że jest to księga, która tego lata została udostępniona przez konglomerat ubezpieczeniowy Ping An Group. Jeśli chodzi o szczegóły, w księdze znajdziemy zalety i zastosowania nowych technologii.
Inteligentne polskie miasto
Warto jeszcze na koniec zadać sobie pytanie, czy w Polsce możemy doczekać się inteligentnego miasta? Jak zapewne przynajmniej niektórym osobom wiadomo, inteligentne miasto przewijało się podczas kampanii prezydenckiej w Warszawie. Osoba, która mówiła o inteligentnym mieście to Patryk Jaki. Jako jednak, że temu panu nie udało się zwyciężyć w wyborach, szanse na smart city są właściwie równe zeru (oczywiście w przypadku wygranej również nie byłoby pewności).