Zgodnie z informacjami podawanymi przez portal TheNational.ae, organ regulacyjny Zjednoczonych Emiratów Arabskich podjął decyzję o zatwierdzeniu tokenów kryptograficznych jako papierów wartościowych. Co więcej, w pierwszej połowie przyszłego roku mają być znane kompletne ramy prawne dotyczące rynku kryptowalut.
Dobrze również do tego dodać zamiar współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Abu Zabi i dubajskim rynkiem finansowym — celem tej współpracy jest opracowanie lokalnych platform handlowych dla aktywów cyfrowych.
Konkurencja dla Malty i Estonii
Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że Dubaj może być konkurencją dla Malty i Estonii. Dla niezorientowanych — Malta i Estonia to kraje, które uważa się za jedne z najbardziej przyjaznych nowym technologiom (co do Malty, można też powiedzieć, że to kraj, który od lat pozostaje liderem w zakresie kryptowalut). Przykładem jest choćby to, że na Malcie ma powstać „Blockchain bank”. Nie jest to jeszcze co prawda przesądzone, ale kiedy mowa o pionierskim pomyśle, wypada o nim wspomnieć. Jeśli chodzi o działanie banku, cele to zintegrowanie kryptowalut i bankowości tradycyjnej.
Dubaj stanie się “domem” różnego rodzaju projektów kryptograficznych?
Mówi się o tym, że Zjednoczone Emiraty Arabskie nie zamykają się na różnego rodzaju projekty kryptograficzne (projekty z całego świata). Można wręcz ująć to tak, że Dubaj chce stać się “domem” dla tych projektów. Ponadto warte odnotowania jest to, że przepisy, które obowiązują w Dubaju, skupiają się na wprowadzeniu i rozwoju nowych tokenów.