Na przełomie września / października zostanie wyemitowana kryptowaluta TecraCoin, będąca wsparciem dla finansowania opatentowanych, wysokich technologii. W pierwszym kwartale 2019r. ruszyć ma produkcja grafenu, a w następnej kolejności innowacyjnego żelu leczącego m.in rany cukrzycowe.
Spółka Tecra zostanie powołana w sierpniu tego roku. Jej głównym celem będzie emisja TecraCoin – tokena inwestycyjnego pozwalającego realizować działania venture capital.
TecraCoin będzie stanowił instrument oparty o technologię blockchain, gwarantujący bezpieczne uczestnictwo w funduszu. Jednocześnie kryptowaluta będzie narzędziem niezależnym od scentralizowanej jednostki administrującej funduszem.
Portfel inwestycyjny będą stanowiły tzw. wysokie technologie (high-tech industry) nadające się do urynkowienia czy uprzemysłowienia. Są to np. grafen, kwantyzacja materii czy żel gojący rany cukrzycowe. Firma ma stawiać na projekty zabezpieczone patentami.
Grupa Tecra nawiązała współpracę z Ministerstwem Nauki i Ministerstwem Przedsiębiorczości oraz podpisała pierwsze listy intencyjne z instytutami badawczymi. Posiada podpisane umowy z kancelariami prawnymi, które stanowią zaplecze doradcze, jak również doradców w Dolinie Krzemowej – gdzie projekt jest już promowany. Prezentacja projektu odbyła się także w ostatnich tygodniach w Arabii Saudyjskiej.
Gdy potrzebne środki zostaną zebrane, patenty chroniące produkcję np. grafenu staną się częścią portfolio spółki i zaczną być komercjalizowane. Odbiorcami będą m.in. duże zakłady chemiczne, które są zainteresowane grafenem jako domieszką do farb.
Wśród założycieli spółki znajdują się ludzie od lat działający na rynku kryptowalut, IT, marketingu i nauki, między innymi właściciele jednej z największych kopalni kryptowalut w Polsce opartej na GPU.
Spółki celowe będą zarządzane przez profesjonalną kadrę menadżerską. Osoby nadzorujące inwestycje, stanowiące trzon doradczy dla funduszu TECRA, na co dzień realizują projekty o kapitalizacji sięgającej kilkuset milionów złotych – dla takich firm jak np. BMW czy Zalando.
Kryptowaluta TecraCoin oparta będzie o mocno zmodyfikowany fork zCoin. Tecra posiada własny DEV TEAM, który liczy obecnie 10 osób. Będzie to pierwsza w Polsce kryptowaluta z dużą społecznością osób zajmujących się tzw. miningiem, a główną metodą zabepieczenia sieci blockchain będzie PoW z elementami PoS i Masternodes. Projekt TecraCoin będzie posiadał unikalny model emisji i powrotu środków ze spółek znajdujących się w portfolio.
ICO Tecra wystartuje już we wrześniu. Właśnie w tym okresie będzie można zapoznać się z whitepaper dostępnym na stronie projektu. Już na początku 2019r. powstanie pierwsza spółka celowa pod produkcję grafenu, ze wsparciem funduszu w zakresie zarządzania, działań marketingowych, a także badawczo-rozwojowych.