Być może blockchain za jakiś czas będzie można traktować jako wsparcie dla opieki zdrowotnej — dowodem na to jest fakt, że IBM pracuje nad nową platformą. To, że prace nad nową platformą nie muszą być równoznaczne z sukcesem, to nie wszystko, o czym powinno się pamiętać — trzeba również pamiętać, że to nie pierwszy raz, kiedy próbuje się udowodnić nowe zastosowanie technologii blockchain.
O planach
Jeżeli chodzi o szczegóły planów, zacznijmy od tego, że zaangażowane są amerykańskie firmy z branży ubezpieczeń zdrowotnych. Cel to doprowadzenie do tego, aby powstała zintegrowana platforma blockchain mająca sprawić, że dojdzie do przyśpieszenia procesów dotyczących autoryzacji ubezpieczeń i zarządzania bazami klientów. Ponadto niewątpliwie liczy się choćby obniżenie cen w branży opieki zdrowotnej (przede wszystkim mowa o ubezpieczeniu zdrowotnym).
Dobrze też wiedzieć, że z systemu opartego na blockhainie skorzysta Aetna (Aetna jest czołowym przedsiębiorstwem).
Hyperledger Fabric
Co do ewentualnych błędów administracyjnych czy prowadzenia rejestru, nie ma najmniejszych powodów do obaw. Jest to związane z planowanymi eksperymentami na platformie Hyperledger Fabric. Początkowa faza projektu ma służyć temu, aby firmy identyfikowały przypadki użycia ze względu na przydatność technologii do bezpiecznej wymiany danych związanych z opieką zdrowotną. Warto również przypomnieć o tym, że projekt ma mieć przełożenie na stworzenie zintegrowanej sieci blockchain. Poza tym dobrze także zaznaczyć, że zamiarem jest pomnożenie korzyści członków ekosystemu opieki zdrowotnej.